TARIF VERI TABANI TARIF ARA HAKKIMDA
Tarifler Kinoa, Pancar ve Roka SalatasıHAZIRLANISI:

Bir tencereye bir buharlı pişirme kabı yerleştirin ve buharlayıcının hemen altına kadar suyla doldurun. Tavayı kapatın ve suyu kaynatın. Pancar ekleyin, tavayı kapatın ve yumuşayana kadar 7 ila 10 dakika buharda pişirin. Kenara koyun.

Yüksek ateşte bir tencerede kinoa ve 2 bardak su getirin. Isıyı orta-düşük seviyeye düşürün, örtün ve kinoa yumuşayana ve sıvı emilene kadar yaklaşık 15 dakika pişirin.

Kinoa pişirilirken geniş bir kapta zeytinyağı, kırmızı şarap sirkesi, şeker, sarımsak, tuz ve karabiberi çırpın.

Kinoayı ateşten alın, ardından kinoayı bir çatalla yumuşatırken hemen sirke sosunun yarısını ekleyin; kalan pansuman ayırın. Kinoayı örtün ve en az 1 saat soğuyana kadar buzdolabında saklayın.

Yeşil soğanı, roka, keçi peyniri, pancar ve kalan sosları soğutulmuş kinoa karışımına karıştırın. Servis yapmadan önce hafifçe karıştırın.

MALZEMELER:


½ pancar, soyulmuş ve dilimlenmiş

1 bardak kırmızı kinoa

2 su bardağı su

½ fincan zeytinyağı

½ fincan kırmızı şarap sirkesi

1 çay kaşığı beyaz şeker

1 diş ezilmiş sarımsak

1 tatlı kaşığı tuz

¼ çay kaşığı karabiber

2 adet yeşil soğan, dilimlenmiş

3 ons roka, doğranmış

5 ons keçi peyniri, ufalanmış

ACIKLAMA:


Kinoa, pişirildiğinde hafif, kabarık bir dokuya sahiptir ve çoğu yemekte beyaz pirinç veya kuskusa alternatif olarak kullanılabilir. Roka, zengin acı bir tada sahiptir ve yapraklı yeşil için olağanüstü güçlü bir tada sahiptir ve kinoanın hafif ceviz aromasıyla uyumludur.

SURESI:

15 dakika

20 dk

1 sa.

1 saat 35 dakika

6

6 porsiyon

KAYNAK:

https://www.allrecipes.com/recipe/220467