TARIF VERI TABANI TARIF ARA HAKKIMDA
Tarifler Pancar PierojileriHAZIRLANISI:

Pancar ve soğanı orta ateşte bir tencereye koyun; yaklaşık 1/2 bardak su ekleyin, kaynatın ve ısıyı düşürün. Pancarlar yumuşayana kadar yaklaşık 15 dakika pişirin. Suyu sebzelerden boşaltın ve bir mutfak robotunun çalışma kasesine yerleştirin. Margarini ekleyin, makineyi çalıştırın ve pancarları ince ince doğramak için birkaç kez karıştırın.

Yumurta ve suyu iyice karışana kadar çırpın, ardından unu karıştırın. Hamuru unlu bir yüzeye çevirin ve 5-8 dakika pürüzsüz ve elastik olana kadar yoğurun.

Hamuru ikiye bölün ve her yarısını bir top haline getirin. 1/8 inç veya daha az kalınlığa kadar bir top açın. Bir fincan veya kurabiye kalıbı kullanarak hamur çemberlerini kesin. Kalan hamurla tekrarlayın.

Doldurmak için avucunuzun içine bir hamur çemberi yerleştirin ve hamuru hafifçe uzatın. Yaklaşık 1 yemek kaşığı pancar dolgusunu hamurun ortasına koyun ve hamurun üzerine katlayın. Tamamen kapatmak için hamurun kenarlarını sıkıştırın ve kapalı kenarların her tarafında küçük kıvrımlı girintiler yapmak için işaret parmağınızı kullanın. Tamamlanmış pierojiyi un ile tozlayın.

Büyük bir tencereyi suyla doldurun ve kaynatın. Pirojileri her seferinde 1 veya 2 olmak üzere suya bırakın ve yapışmasını önlemek için karıştırın. Isıyı hafifçe kaynatın ve pierojiler üste gelene kadar yaklaşık 5 ila 8 dakika pişirin. Süzün ve servis yapın.

MALZEMELER:


1 ½ su bardağı soyulmuş, doğranmış pancar

¼ fincan ince doğranmış kırmızı soğan

2 çay kaşığı margarin

1 yumurta

½ bardak su

2 fincan çok amaçlı un

ACIKLAMA:


Bahçe pancarlarını tüketmenin harika ve eşsiz bir yolu. Tarifte yer alan hamur, herhangi bir börek için kullanılabilir. Yaratıcı olun ve en sevdiğiniz patates püresi tarifi ile doldurma veya hatta turta dolgusu olarak deneyin. Ekşi krema ile mükemmel!

SURESI:

1 sa.

25 dk

1 saat 25 dakika

6

24 pijama

KAYNAK:

https://www.allrecipes.com/recipe/218183