TARIF VERI TABANI TARIF ARA HAKKIMDA
Tarifler Taze Pancar Turşusu MelodisiHAZIRLANISI:

Tüm pancarları bir tencereye koyun ve üzerini su ile kapatın. Suyu kaynatın, tencereyi kapatın, ısıyı orta-düşük seviyeye indirin ve pancarlar yumuşayana kadar yaklaşık 30 dakika pişirin.

Havuçları mikrodalgaya uygun bir kaba koyun ve sert ama yumuşayana kadar yaklaşık 6 dakika pişirin. 3 ila 5 dakika pişirme işlemini durdurmak için havuçları soğuk su altında bir kevgir içine koyun. Kabukları çıkarın ve atın; pancarları ince dilimler halinde kesin.

Elma sirkesi, şeker, zencefil, portakal kabuğu rendesi, dereotu, deniz tuzu, sarımsak tozu, hardal ve karabiberi mikrodalgaya uygun bir kapta şeker ve tuz eriyene kadar çırpın. Yağı elma sosu karışımına çırpın. 2 dakika boyunca yüksek mikrodalga pansuman; tekrar çırpın.

Pancar, havuç ve soğanı büyük bir kapta birleştirin; üstüne pansuman dökün ve iyice karıştırın. Kabı kapatın ve servis yapmadan önce en az 24 saat buzdolabında saklayın.

MALZEMELER:


6 pancar, sapları çıkarılmış

4 büyük havuç, çapraz olarak 1 1/2 inçlik dilimler halinde kesilmiş

1 büyük soğan, ikiye bölünmüş ve ince dilimlenmiş

1 ½ bardak elma sirkesi

⅔ su bardağı şeker

2 çay kaşığı öğütülmüş zencefil

2 çay kaşığı portakal kabuğu rendesi

2 çay kaşığı kuru dereotu

1 çay kaşığı deniz tuzu

1 tatlı kaşığı sarımsak tozu

1 tatlı kaşığı kuru hardal

¼ çay kaşığı taze çekilmiş karabiber

⅓ fincan zeytinyağı

ACIKLAMA:


Taze pancar ve havuç içeren, eski zamanların favorisi olan modern bir gün. ve keskin, tatlı bir turşunun içinde soğan. Yapması çok hızlı ve kolay. Pancar lekesi! Önlük taktığınızdan emin olun!

SURESI:

15 dakika

30 dakika

1 gün

1 gün

12

12 porsiyon

KAYNAK:

https://www.allrecipes.com/recipe/235702