TARIF VERI TABANI TARIF ARA HAKKIMDA
Tarifler Club Sandwich (Kulüp Sandviç)HAZIRLANISI:

Sandviçlerin kralı kulüp sandviç tarifini hazırlamak için; tost ekmeklerini ızgara izli bir tava ya da tos makinesinde iki taraflı kızartın.

Muntazam ve ince bir şekilde dilimlediğiniz fileto tavuk göğüslerini yağsız bir tavada, yüksek ateşte arkalı önlü kızartın.

Sandviçin omletini hazırlamak için; yumurtayı küçük bir kapta çırpın. Çok az miktar ayçiçek yağıyla yağladığınız tavada ince bir omlet hazırlayın.

Bir spatula yardımıyla tavadan dikkatli bir şekilde aldığınız omleti, kızarmış fileto tavuk göğüsleriyle birlikte soğuması için kısa bir süre bekletin.

Malzemeleri bir arada tutacak ve sandviçe lezzet verecek baz karışımını hazırlamak için küçük bir kapta mayonez ve süzme yoğurdu karıştırın.

Uç kısmını aldığınız domatesi halka şeklinde ince ince dilimleyin. Bol suda yıkadığınız marul yapraklarının fazla suyunu süzdürün.

Bir dilim kızarmış tost ekmeğini mutfak tezgahı üzerine alın. Ekmeğin üzerine mayonezli karışımdan sürdükten sonra sandviçin iç kısmından taşacak şekilde marul yapraklarının yarısını yerleştirin.

Izgara tavuk göğsü, kaşar peyniri dilimleri ve kare şeklinde katladığınız omlete bu katta yer verin.

Diğer bir kızarmış ekmek dilimini omletin üzerine kapatın. Mayonezli karışımdan sürdükten sonra sırasıyla; salam, marul yaprakları ve sandviçten taşacak şekilde yerleştireceğiniz 2-3 dilim domates ve jambon dilimlerine yer verin.

İç kısmına mayonezli karışımdan sürdüğünüz son ekmek dilimi sandviçin üzerine kapatın. Bol malzemeli olan sandviçin orta kısmına büyük boy bir tahta şiş geçirin.

Hazırladığınız üç katlı sandviçi, keskin bir bıçak yardımıyla ezmeden iki eşit üçgen parçaya bölün.

Arzu ettiğiniz yeşillik karışımı ya da salatalık turşusu eşliğinde bekletmeden sevdiklerinizle paylaşın.

MALZEMELER:


2 dilimpratik macar salam

3 dilimtost ekmeği

150 gramfileto tavuk göğsü

1 adetorta boy domates

2 dilimkaşar peyniri

2 dilimjambon

4 adetkıvırcık marul yaprağı

1 adetyumurta

1 tatlı kaşığıayçiçek yağı

1 yemek kaşığısüzme yoğurt

1 tatlı kaşığımayonez

ACIKLAMA:


SURESI:

KAÇ KİŞİLİK1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ15 dakika

KAYNAK:

https://yemek.com/tarif/club-sandwich/