TARIF VERI TABANI TARIF ARA HAKKIMDA
Tarifler HamburgerHAZIRLANISI:

Belirli bir ısı aralığında (0-4 derece) dinlenen döş etine ağırlığının yüzde yirmisi oranında yağ ekledikten sonra çekerek kıyma haline getirin.

Sadece et suyu ve tuz/karabiber karışımı eklediğiniz kıymayı, az miktarda yoğurarak hamburger köftesi haline getirin. Dinlenmesi için buzdolabına kaldırın.

Domatesi halka şeklinde dilimleyin. Sap kısımlarını temizlediğiniz yeşillikleri bol suda yıkadıktan sonra salata kurutucusundan geçirin. Kırmızı soğanı incecik doğrayın.

Arzuya göre kırmızı soğanı toz şekerle karamelize ettikten sonra ketçap ilavesiyle sos haline getirin.

Baş parmağınızla orta kısmına bastırdığınız hamburger köftesini, ızgarada arzu ettiğiniz pişirme derecesine göre kızartın.

Köftenin üzerine yerleştirdiğiniz cheddar peynirinin ısıyla erimesini sağlayın. Hamburger ekmeklerinin iç kısımlarını ızgarada ısıtın.

Ekmeğin taban kısmına hazırladığınız sostan sürün. Üzerine marul yaprağını yerleştirin.

Domates dilimi ve kırmızı soğan parçalarını ekleyin. Üzerinde eriyen cheddar peyniri bulunan kızarmış köfteyi yerleştirin.

Eriyen peynire tutunması için füme et dilimini ekleyin. Ekmeğin üst (kapak) kısmına arzuya göre mayonezli-süzme yoğurtlu sos sürüp hamburgerin üzerine kapatın.

Hazırladığınız hamburgeri; bekletmeden sıcağı sıcağına ve kızarmış iri dilim, baharatlı patatesler eşliğinde servis edin.

MALZEMELER:


200 gramburger eti ( yağ oranlı döş eti)

20 gramet suyu

10 gramkarabiber-tuz karışımı

90 gramburger ekmeği

35 gramdomates

20 gramfüme et

5 gramyeşillik (marul yaprağı)

13 gramkırmızı soğan

10 gramcheddar peyniri

120 gramkızarmış patates

ACIKLAMA:


SURESI:

KAÇ KİŞİLİK1 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ20 dakika

KAYNAK:

https://yemek.com/tarif/ozgur-sef-steakhouse-hamburger/