TARIF VERI TABANI TARIF ARA HAKKIMDA
Tarifler Keçi Peyniri ve Cevizli Kavrulmuş PancarHAZIRLANISI:

Fırını önceden 275 derece F'ye (135 derece C) ısıtın.

Cevizleri fırın tepsisine yayın ve önceden ısıtılmış fırında fındıklar altın sarısı kahverengiye dönene ve kokulu hale gelene kadar yaklaşık 45 dakika kızartın. Fındıkları dikkatlice izleyin çünkü çabuk yanarlar. Cevizleri oda sıcaklığına soğumaya bırakın.

Fırını 375 derece F'ye (190 derece C) çevirin. Bir parça alüminyum folyoyu kırıştırın ve tek kullanımlık bir raf görevi görmesi için fırında güvenli bir tabağa (turta tabağı gibi) yerleştirin. Pancarı folyoya yerleştirin.

Pancar yumuşamaya başlayana kadar önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 45 dakika pişirin. Pancarı alüminyum folyoya sarın ve oda sıcaklığına soğumaya bırakın.

Fırın sıcaklığını 205 ° C'ye (400 ° F) kadar çevirin.

Pancarı keskin bir soyma bıçağıyla soyun; pancardan soyun. Pancarı ikiye bölün ve yarımları kalın yarım ay şeklinde dilimler halinde kesin.

Bir fırın kabında ceviz yağını gezdirin ve tabağın dibine sürün; tabakta pancar dilimlerini tek bir kat halinde düzenleyin. Keçi peynirini boş alanlara ve pancarların üzerine ufalayın. Kaşer tuzu ve karabiber serpin.

Pancar ve peyniri 15 dakika kadar pancar parçaları cızırtılıp kenarları hafifçe kızarıncaya kadar fırında pişirin. Yaklaşık 10 dakika hafifçe soğutun.

Sıcak pancar ve peyniri sirke ile gezdirin ve üzerine kavrulmuş ceviz, pancar yeşillikleri ve frenk soğanı ekleyin. Sıcak servis yapın.

MALZEMELER:


½ bardak kıyılmış ceviz

1 büyük pancar, üstte ve altta kesilmiş ve pancar yeşilliği tutulmuş

1 çorba kaşığı ceviz yağı veya tadı daha fazlası

2 ons yumuşak keçi peyniri

koşer tuzu ve taze çekilmiş karabiber

2 yemek kaşığı şampanya sirkesi

1 bardak pancar yeşilliği, çok ince şeritler halinde kesilmiş

2 çay kaşığı doğranmış taze frenk soğanı

ACIKLAMA:


Güzel, tatlı, iki kez kavrulmuş pancar ve çıtır çıtır fındık ve hafif acı yeşilliklerle pişmiş keçi peyniri benim kolay, sağlıklı ve güzel bir sonbahar yemeği fikrimdir! Ya da akşam yemeği ya da kahvaltı ya da geç kahvaltı. Kızarmış ceviz ekmeği ile servis yapın.

SURESI:

15 dakika

1 sa.

30 dakika

1 saat 45 dakika

2

2 porsiyon

KAYNAK:

https://www.allrecipes.com/recipe/235272